Twój Nowy Plan Działania dla Własnego Stylu i Garderoby

Planujemy swoje życie prywatne, ścieżki zawodowe, wolny czas. Planujemy prawie wszystko! A czy zastanawiałaś się kiedyś nad zaplanowaniem tak ważnej, jednak często pomijanej sprawy, jaką jest odkrywanie własnego stylu czy tworzenie wymarzonej garderoby? Jaki jest Twój plan odnośnie tej sfery życia? Jak chcesz, aby Twój osobisty styl się rozwijał? Jakie elementy garderoby chcesz zaktualizować, zdefiniować czy całkowicie zmienić? Jakich nowych umiejętności chciałabyś się nauczyć, ulepszyć lub udoskonalić?

Po wcześniejszych postach o tym Jak Rozwinąć Poczucie Własnego Stylu? oraz 5 Kroków do Doskonałej Garderoby przyszła pora na kolejny etap. Ten post pomoże Ci w ustaleniu planu działania dla Twojego stylu i garderoby. 

Jestem jedną z tych osób, które uwielbiają poświęcać czas na szacowanie, refleksję, planowanie i decydowanie o nadrzędnym kierunku na nadchodzące miesiące i lata. Biorę pod uwagę wszystko, od pracy poprzez rozwój osobisty i kreatywne projekty po relacje, zdrowie oraz – moją garderobę i styl osobisty. To proces prawie terapeutyczny, niesamowicie motywujący, a przede wszystkim – pomagający koncentrować moją energię w kierunku prawdziwych priorytetów, ignorując małe rzeczy, które tak naprawdę nie mają znaczenia, a niepotrzebnie spychają mnie na boczny tor.

Dla wielu osób pomysł planowania i/lub analizowania czegoś tak abstrakcyjnego czy wizualnego jak styl osobisty może wydawać się początkowo trochę dziwny, a nawet sprzeczny z intuicją. Odkrywanie własnego stylu powinno być przecież naturalnym, twórczym procesem, prawda? Pewnie. Ale doskonalenie własnego stylu i budowanie wyrazistej, funkcjonalnej garderoby to także umiejętność. I tak jak każda inna umiejętność, za pomocą właściwych technik i jasnego wyobrażenia o swoich mocnych i słabych stronach, możesz ją trenować i doskonalić.

Poniższe pytania zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci poznać aktualny stan Twojego stylu i garderoby oraz wybrać kilka elementów, na których możesz skupić się w najbliższej przyszłości. Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać przy ustalaniu celów, nie tylko dla swojej garderoby i stylu, a tak naprawdę jakiejkolwiek innej dziedziny Twojego życia, jest jasne i zwięzłe sprecyzowanie, zarówno Twoich aktualnych celów jak i motywacji za nimi stojących. Proste „Praca nad własnym stylem oraz poprawienie garderoby” to za mało. Naprawdę kop głęboko i dowiedz się dokładnie nad jakimi elementami garderoby chcesz pracować i dlaczego.

Jesteś gotowa? Oto trzy najważniejsze pytania, które pomogą Ci w ustaleniu planu na najbliższą przyszłość.

1 | Co lubisz w swoim stylu i obecnej garderobie?

2 | Które aspekty stylu i garderoby wymagają dopracowania?

3| Jakich nowych umiejętności chciałabyś się nauczyć?

 

Czy chcesz bardziej świadomie podchodzić do mody i osobistego stylu, przestać wydawać pieniądze na zakupy pod wpływem impulsu, a zamiast tego dążyć do małej, ale dobrze wyselekcjonowanej, wysokiej jakości garderoby? Czy chcesz uniknąć szybkiej mody i skupić się na etycznych źródłach podczas budowania swojej garderoby? Czy chcesz naprawdę stać za swoimi własnymi estetycznymi ideałami i stworzyć spójną koncepcję stylu? Czy jesteś ogólnie zadowolona z obecnego zestawu ubrań, ale chcesz dodać trochę struktury do swojej garderoby? Niezależnie od tego, jakie masz plany, upewnij się, że naprawdę rozumiesz, dlaczego chcesz je wdrożyć i jak one wpłyną na Twoje ogólne poczucie stylu i codzienną rutynę.

Nie ma za co!