Jak Rozwinąć Poczucie Własnego Stylu?

Jako stylistka dostaję bardzo dużo zapytań od osób, które nigdy wcześniej nie były zainteresowane modą i nie przykładały większej uwagi do tego, co miały na sobie. Teraz jednak, pragną to zmienić. Sęk w tym, że nie wiedzą jak. Pomimo ogromnych chęci, często rezygnują. Uważają, że świat mody jest dla nich niezwykle złożonym, obcym miejscem, z milionami niezapisanych zasad i zdecydowanie zbyt wieloma opcjami. Jeśli masz podobne odczucia i chciałabyś rozpocząć pracę nad rozwinięciem poczucia własnego stylu to ten post jest dla Ciebie.

Urodziłaś się naga, ale niedługo po tym, pielęgniarka zawinęła Cię w powijak i od tamtej pory zaczęłaś nosić odzież. Gdy byłaś dzieckiem, ubierali Cię rodzice. Jako nastolatka, najprawdopodobniej podążałaś za szkolnymi trendami. Ale obecnie, opcji jest bez liku! Jak masz w takim razie pracować nad rozwijaniem, nie wspominając już o odkrywaniu, osobistego stylu, skoro w dzisiejszych czasach jesteś ciągle bombardowana przez środki masowego przekazu?

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji byłoby spotkanie z osobistą stylistką. Niestety nie każdy ma do niej dostęp… Ale Ty już masz i jest mi niezmiernie miło, że od tej pory będę mogła służyć Ci pomocą!

Zacznijmy jednak od początku…

 

Określ, jak Chciałabyś Być Postrzegana

Twój strój mówi o Tobie bardzo wiele. Decydowanie co na siebie włożyć może być trudne. Skoro więc ubrania odzwierciedlają Twoją osobowość to znaczy, że każdego dnia dokonujesz wyborów, które pokazują światu kim jesteś. Te wybory wpływają nawet na Twój dzień. A zatem to, co nakładasz na siebie zaraz po przebudzeniu, ujawnia jak się czujesz, pokazując aspekt Twojej natury i po części, przygotowując Cię do dnia, który masz przed sobą.

Nawet najmniej skomplikowana stylizacja, jak jeansy i t-shirt – to spora ilość kombinacji, którą możesz z nich stworzyć, ale każda z nich może mieć zupełnie inny przekaz. Chodzi o to, abyś starannie przemyślała swoje wybory. Nie tylko poczujesz się pewniej, ale będziesz także przygotowana na coś lub kogoś wyjątkowego!

 

Obserwuj Swoje Otoczenie

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na rozwinięcie poczucia własnego stylu jest obserwacja i rejestracja tego, co przykuło Twoje największe zainteresowanie. Przez najbliższy tydzień, chociaż miesiąc byłby bardziej wskazany, zwróć szczególną uwagę na elementy garderoby, zestawienia kolorystyczne oraz dobór dodatków u osób, które spotykasz, np. w drodze do pracy, na zakupach czy spacerze. Zapamiętaj, a najlepiej zapisz swoje przemyślenia.

 

Kopiuj – Wklej

Jeśli jeszcze nie czujesz się na siłach, aby tworzyć ciekawsze niż do tej pory stylizacje, wzoruj się na innych. Nie zapominaj, że dopiero co zaczęłaś pracować nad odkrywaniem swoich preferencji modowych i być może potrzebujesz odrobiny wsparcia. Przejrzyj parę branżowych magazynów, odwiedź kilka blogów czy tablic na Pintereście (zerknij na mój profil, znajdziesz tam wiele inspiracji). Wybierz stylizację, którą chciałabyś spróbować i po prostu ją skopiuj! Zanotuj, co Ci się w niej podoba, a co nie i przejdź do następnej. Dzięki temu, zaczniesz zwracać większą uwagę na detale, np. krój danego ubrania, jak i jego dopasowanie do sylwetki. Wykształcisz w sobie także zdolność do szybszego rozpoznawania w czym czujesz się dobrze.

 

Poszerz Swoje Horyzonty

Odkrywanie indywidualnego stylu to wystawianie siebie na mnóstwo przeróżnych stylizacji i ciągłe eksperymentowanie, aby dojść do momentu, w którym będziesz mogła spokojnie stwierdzić, że coś jest w Twoim stylu. Uwierz mi, nawet osoby z doskonałym wyczuciem, przeszły w mniejszym lub większym stopniu, przez ten sam proces.

Podejdź do mody jak do zabawy! Przyglądaj się nowym stylom, kolorom i krojom ubrań, które wydają Ci się być poza Twoją strefą komfortu – wszystko na potrzeby zdobycia wartościowego doświadczenia. Wyznacz sobie małe wyzwania. Przy następnej wizycie w sklepie, przymierz bez żadnych zobowiązań parę pojedynczych ubrań, a może nawet całą stylizację i zaobserwuj swoje odczucia. Zachęcam Cię także do wzięcia udziału w moim 14-dniowym wyzwaniu modowym, które jest pełne już gotowych rozwiązań.

 

Wykorzystaj Zawartość Obecnej Garderoby

Nawet, jeśli na ten moment nie jesteś w pełni zadowolona z zawartości swojej garderoby to są duże szanse, że posiadasz w niej coś, co lubisz nosić. Stań przed szafą i odłóż na bok swoich ulubieńców. Następnie, przyglądnij się każdemu z nich i określ, co go wyróżnia od pozostałych ubrań. Pomyśl o materiale, dopasowaniu do Twojej sylwetki, ogólnym stylu i pozostałych szczegółach. Po wykonaniu tego zadania masz już gotową ściągę na zakupy! Dzięki temu, obniżysz ryzyko kupowania czegoś niepotrzebnego. Poszukaj także inspiracji w Internecie. Wpisz w wyszukiwarce Google czy Pinterest posiadany przez Ciebie element garderoby i voilà – propozycja stylizacji gotowa!

 

Rozwijanie poczucia własnego stylu jest umiejętnością, której możesz się nauczyć. Wystarczy trochę dobrych chęci i praktyki! Zanim jednak zaczniesz na dobre pracować nad odkrywaniem własnego stylu czy udoskonalaniem garderoby, popracuj nad tym, jak chciałabyś być postrzegana przez innych, skup się na obserwacji tego, co Ci się podoba, a także rozwijaj swoje lepsze zrozumienie różnych aspektów ubioru. Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki! Jestem pewna, że wspaniale sobie ze wszystkim poradzisz, a efekty przyjdą szybciej, niż Ci się wydaje.

Czy kiedykolwiek zmagałaś się z rozwinięciem własnego stylu? Może masz jakieś sprawdzone sposoby, którymi chciałabyś się podzielić?