5 Kroków do Doskonałej Garderoby

Bez względu na to, czy jesteś na etapie pracy nad stylem, doskonalenia garderoby czy dopiero zaczynasz przygodę z modą, potrzebujesz odpowiedniej strategii – prostego i jasnego planu, który pokieruje i usprawni proces podejmowania decyzji, na wypadek, gdybyś wpadła w pułapkę licznych wyprzedaży i sezonowych hitów.

Chciałabym podzielić się z Tobą metodą pięciu kroków, którą wykorzystuję współpracując z klientkami. To doskonały wstęp do zbudowania wymarzonej garderoby. Dostosuj ją do własnych preferencji, wyznacz priorytety i obserwuj swoje postępy.

 

1 | Selekcja

Dąż do stworzenia garderoby składającej się z ubrań, które Cię inspirują i sprawiają, że na samą myśl o ich założeniu na Twojej twarzy pojawia się ogromny uśmiech. Każda rzecz powinna doskonale odzwierciedlać Twój styl, dlatego postaw sobie bardzo wysoko poprzeczkę i rozstań się z elementami garderoby, które nie odpowiadają Twoim wymaganiom. Pamiętaj, że wkładanie wysiłku w dobór odpowiedniego ubrania zawsze się opłaca!

 

2 | Autentyczność

Rozwijanie poczucia własnego stylu jest umiejętnością, której możesz się nauczyć. Zanim jednak zaczniesz, określ, co chciałabyś wyrażać swoim ubiorem, skup się na obserwacji tego, co Ci się podoba, a także rozwijaj swoje lepsze zrozumienie różnych aspektów ubioru. Zapraszam Cię do przeczytania artykułu Jak Rozwinąć Poczucie Własnego Stylu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak tego dokonać.

 

3 | Jakość

Zamiast okazyjnych czy impulsywnych zakupów, starannie dobieraj każdą nową część swojej garderoby. Zwróć szczególną uwagę na jej kolor, materiał czy dopasowanie do sylwetki. Najważniejsze, aby służyła Ci przez wiele lat, a nie tylko sezon lub dwa. Bo jeden doskonały element jest zdecydowanie lepszy niż pięć mniej doskonałych, prawda?

 

4 | Styl

Styl osobisty jest przede wszystkim formą autoekspresji. Baw się więc swoim wyglądem, eksperymentuj i czerp inspiracje z nowych trendów. Nigdy jednak nie śledź ich na ślepo! Zamiast tego starannie oszacuj, który trend pasuje do Twojej indywidualnej koncepcji stylu i czy zasługuje na długoterminowe, a nie tylko krótkoterminowe, miejsce w Twojej garderobie.

 

5 | Praca

Czas i myśl, które wkładasz w budowanie funkcjonalnej garderoby są o wiele bardziej wartościowe niż nieograniczony budżet. Jest to proces, zatem im więcej pracy w niego włożysz, tym lepsze osiągniesz efekty. Aktywnie określ swoją koncepcję stylu, odkryj wszechstronną strukturę garderoby i zapoluj na perfekcyjne ubrania.

 

Wymarzona garderoba to ubrania i dodatki idealnie dopasowane do Twojego indywidualnego stylu oraz życia. Posiada ona wszystko, czego potrzebujesz, aby czuć się pewnie i wygodnie każdego dnia. Nie jest oparta na trendach i różnych typologiach stylu. Jest Twoja, tylko Twoja – i tego się trzymaj!

Nie pozostaje Ci teraz nic innego, jak zastosować powyższe kroki. Zarezerwuj zatem w swojej szafie miejsce tylko na rzeczy, które kochasz. Pracuj nad swoim osobistym stylem oraz wizerunkiem. Buduj garderobę składającą się z wysokiej jakości elementów, które przetrwają dłużej niż jeden sezon. Baw się trendami, które pasują do Twojego stylu i zignoruj pozostałe. I już na sam koniec – zainwestuj swój czas w planowanie i rozwijanie swojego stylu poprzez wybieranie odpowiednich części garderoby. 

Jaka jest Twoja strategia, jeśli chodzi o dopracowanie własnego stylu i stworzenie wymarzonej garderoby? Napisz mi o tym w sekcji komentarzy.